חג השבועות הינו חג בו אנחנו חוגגים את החקלאות בישראל ונהנים מתנובת הארץ הצמחית. זה הוא חג שבו חוגגים את שבעת המינים ואת פירות האדמה שלנו. לאורך השנים הפך החג להיות "חג החלב" שבו אנו אוכלים בעיקר מוצרי חלב ומאכלים לבנים. כיום רבים יודעים שמוצרי חלב לא בריאים כמו שתעשיות מוצרי החלב גורמים לנו להאמין בפרסומות, והם בהחלט לא המקור העיקרי לצריכת הסידן בגוף. כמו כן, תעשיית החלב רחוקה מלהיות חגיגה עבור הפרות שהיא מנצלת וכתוצאה מכך הן סובלות סבל רב בתנאי הגידול שלהן.


סידן איכותי ניתן לקבל ממוצרים רבים מן הצומח כגון: ירקות עליים, טחינה משומשום מלא, אגוזים, זרעים, קטניות ועוד אשר נספגים הרבה יותר טוב בגוף מאשר הסידן מחלב פרה. חלב פרה מכיל גם הרבה זרחן, שבאופן אירוני, מונע את ספיגת הסידן בגוף.
אז נכון שיש מסורת רבת שנים לחגוג את החג עם מוצרי חלב, אבל מהות החג הזה, היא באמת החגיגה של הטבע שלנו!  אז אני מזמינה אותכם להתחיל במסורת חדשה, בה נחגוג את החג הזה באופן קצת אחר, ונעשיר את שולחן החג שלנו בעיקר בפירות וירקות מתנובת הארץ: ממרחים, סלטים ותבשילים צמחוניים, שיעשו לכם את החג הזה הרבה יותר בריא, טעים ומזין. :) 


 לפניכם מתכונים שווים במיוחד לשולחן החג!

עוגת מוס תות קפואה

 

ממרח קשיו בזיליקום (ממש כמו גבינה!)

 

ממרח פלפלים ומקדמיה

 

סלט קייצי עשיר עם קינואה

 

ירקות מוקפצים עם טופו
 

מה חוגגים באמת בחג השבועות?