מיתוס הדיאטה

רבים חושבים, שהדרך היחידה לרדת במשקל היא לעשות דיאטה וכתוצאה מכך מתחילים לדלג על ארוחות, לצמצם את מספר הקלוריות באוכל ולעבור לאכול מזון ללא שומן.
ואכן רבים מפחיתים במשקל וחוזרים לתזונה הרגילה שלהם ומעלים הכל חזרה אם לא יותר וחוזר חלילה..
אז הנה כמה מיתוסים על דיאטות:
*דילוג על ארוחות כדי לאכול פחות- מוביל לרעב מצטבר וכתוצאה מכך אוכלים יותר בארוחה הבאה, כמו כן, כאשר מונעים מהגוף מזון לאורך הרבה שעות, הגוף נכנס למצב הישרדותי ואוגר את השומנים מאחר והוא לא יודע מתי תגיע הארוחה הבאה. *מוצרים דיאטתיים-כל המוצרים שאנו קונים וכתוב עליהם דיאט גורמים לפעולה ההפוכה בגוף. הגוף אינו מזהה את המזונות הללו ובעקבות כך נגרמים חסרים, מה שמוביל אותנו לרצות לצרוך יותר פחמימות אח"כ. חשוב להבין ש-1000 קלוריות של תפוצ'יפס אינן שוות ערך ל-1000 קלוריות של ירקות או דגנים מלאים/ קטניות. קלוריות שמגיעות מאוכל מזין מתעכלות היטב בגוף ומאפשרות חילוף חומרים תקין ותקינות של מערכות הגוף בכלל. בעוד שקלוריות ממוצרים מעובדים גורמות  לנזק למערכות הגוף ובעקבות כך למחלות, השמנה ועוד. *אכילת מזון ללא שומן- מאד חשוב למערכות הגוף וחיוני לספיגת ויטמינים מסוימים .אם נפסיק לצרוך שומנים טובים נגרום לגוף נזק רב. 
העיקרון הוא לאכול שומן במידה ממקורות בריאים כגון: אבוקדו, שמן זית, אגוזים, טחינה מלאה וכו' .
אז מה עושים? 
מחליטים לקחת את הבריאות שלנו בידיים ועוברים לתזונה בריאה -הרבה ירקות ופירות, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים ושקדים וממעיטים במוצרים מין החי. רק כך, באופן הדרגתי, הגוף יתאזן למשקל האידיאלי שלו ללא הצורך בדיאטות מזיקות. אפשר למצוא הרבה ידע על תזונה בריאה באינטרנט או פשוט לקבל ליווי ותמיכה

מבעל מקצוע.
מתכון לסלט חורפי ועשיר שהכנו בסדנת בישול האחרונה שלנו:
סלט ירוק עם ירקות צלויים​