אכילה רגשית

לאחרונה יוצא לי הרבה לחוות את נושא האכילה הרגשית עם לקוחותיי . מהי אכילה רגשית? אכילה רגשית יכולה להתבטא בכל פעם שעולה בנו רגש שאותו אנו רוצים (לא תמיד במודע) להדחיק או לטשטש, עצב שקשה לנו להכיל, חוסר ביטחון, חוסר אמונה בעצמינו, תחושת כישלון, לחצים ומתחים ועוד.. ובעקבות כך הרבה פעמים עולה צורך בלתי נשלט לנשנש משהו שלא בהכרח טוב לנו או לאכול עד כדי "התפוצצות" ולעיתים אף ללכת למקרר ו"לרדת" על כל התכולה שלו.. הרבה פעמים אחרי שחווינו אכילה רגשית, יש לנו מאין תחושת סיפוק רגעית מזוייפת , אך כל עוד לא התבוננו פנימה בכדי להבין מהו הצורך האמיתי שלנו, תחושת חוסר הסיפוק והריקנות תשוב ואז נמצא את עצמינו עוד הפעם מול המקרר.
מי מאיתנו לא חווה תחושה כזאת בחייו?
אז מה עושים? קודם כל מבינים שלאופן האכילה שלנו ביומיום יש קשר ישיר לאורח החיים שלנו. אני מזמינה כל אחד ואחת מכם לבדוק עם עצמו מתי הוא חווה אכילה רגשית ביומיום ולשאול את עצמו, מה הצורך האמיתי שלי כרגע? חיבוק, מילה טובה, מנוחה, חופש...?
אחרי שהבנתם עם עצמכם את מהו הצורך הרגשי האמיתי שלכם אפשר לנסות ולמלא אותו בדרך אחרת מלבד אכילה.
כמובן שזהו תהליך שיכול לקחת זמן, אך אם נלמד את עצמינו לעשות את החיבור בין הרגשות לאופן האכילה שלנו על בסיס יומיומי לאט לאט נוכל ליצור שינוי חשיבתי שיתן לנו חופש אמיתי ושליטה במה שנכנס אלינו לגוף:)

הנה מתכון קליל​ ל​​​​​​​​​סלט ​​​​​​​​​​​​​פירות עם הפתעות​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​