?מה מומלץ לאכול בקיץ

הקיץ כבר כאן ואיתו מגיעים פיתויים רבים הכוללים גלידות, ארטיקים וקרטיבים מכל הצורות והצבעים שממש קשה לעמוד בפניהם! לצערנו, כל אלה מכילים המון סוכר, חומרים משמרים, חומרי צבע, טעם וריח ועוד הרבה רכיבים שמזיקים לבריאותינו, העלולים לגרום לליחה בגוף, השמנת יתר ולעליות חדות של סוכר בדם..

 

על מנת לשמור על הבריאות ולהרגיש קלילים מומלץ לאכול בקיץ מזונות יותר חיים ופחות מזונות מבושלים שבושלו

לאורך זמן ומכבידים על העיכול. כמו כן, מזונות כבדים עלולים לגרום לנו לחוסר ריכוז ולנפילות אנרגיה לאורך היום.

אז מה מומלץ לאכול?

איכלו הרבה פירות וירקות טריים אשר מספקים חומרים מזינים וחשובים לגופינו כגון, סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון ונותנים לנו מענה מצויין לתחושת התרעננות וקלילות בימי הקיץ החמים.

אכילת פירות וירקות מספקת יתרונות בריאותיים משמעותיים בצריכה יומיומית וכחלק מתפריט מאוזן וגורמים לכך שנהיה פחות חשופים למחלות כרוניות, לחיזוק מערכת החיסון, להגברת תחושת אנרגיה,לרעננות ולהתחדשות תאי העור. כמו כן, אכילה מרובה של פירות וירקות מזינה את גופינו ומאזנת אותו ברמת התאים ובכך גורמת להפחתה של תשוקות למזונות מזיקים כגון ארטיקים/חטיפים וכו'.


הידעתם?

רשויות הבריאות בעולם ממליצים על אכילה של בין 7-13 מנות של פירות וירקות כל יום-בחמישה צבעים שונים!

 כיום רב האנשים לא מגיעים לכמות או לאיכות המומלצת של אכילת פירות וירקות בשל סדר יום עמוס, התארגנות לא נכונה, או שהם פשוט לא אוהבים ירקות ופירות (!). 

אז איך בכל זאת ניתן לשלב יותר פירות וירקות בתפריט? 

*פירות מומלץ לאכול על קיבה ריקה והכי טוב בבוקר! אם אין לכם זמן להתארגן בבוקר- קחו איתכם 2-3 סוגי פירות ואיכלו בדרך.  

אם יש לכם קצת זמן לאכול בבוקר (ומומלץ לארגן את הזמן כך שתוכלו לאכול בנחת) הכינו שייק ירוק מעלים ירוקים ופירות וקבלו בוסט של אנרגיה- מתכון לשייק ירוק עשיר. 

אם  אתם אוהבי שייקים ואין לכם זמן בבוקר, הכינו את השייק ערב לפני ושימרו אותו בבקבוק זכוכית במקרר כך שלמחרת יהיה לכם שייק מוכן לדרך! יתכן וחלק מהויטמינים יאבדו אבל זה עדיף מלא לאכול בכלל :)

*קחו איתכם לעבודה קופסה של ירקות טריים ונשנשו לאורך היום או הוסיפו אותם לכל ארוחה ותרגישו בהבדל!

מה עוד?

פנקו את עצמכם בסלטים עשירים הכוללים ירקות חיים בשילוב דגן מלא- קינואה/ כוסמת/ בורגול מלא וכו'

ניתן לשלב בסלט מעט שומן בריא כמו אבוקדו/ טחינה/ שמן זית או אגוזים טריים. ארוחת סלט כארוחת צהריים מאפשרת לנו להישאר קלילים ועירניים בזמן העבודה וללא נפילות אנרגיה שגורמות לנו לרצות לישון על השולחן במשרד :)

אז מה עם מתוקים??

סלט פירות עשיר, גלידות, ארטיקים- אפשר לאכול את כל אלא בשפע ולהכין בבית בצורה קלה, מהירה ומרכיבים טבעיים בלבד!

לפניכם מתכונים טעימים וקלים:

גלידה ביתית טבעית

ארטיק טבעי

סלט פירות מפנק

בחזרה לדף של הטיפים