?כיצד מתארגנים עם אוכל לשבוע במינימום זמן

איך אפשר להתארגן בקלות עם אוכל לשבוע ?

קורה לכם שאתם פשוט לא מספיקים להכין אוכל במהלך השבוע או שאין לכם רעיונות להכנת אוכל בריא וטעים ואתם מוצאים את עצמכם אוכלים יותר בחוץ?

איך אפשר להתארגן כך שנדע שבמהלך השבוע אנו מספקים לעצמנו תזונה טובה?

אז קודם כל למאורגנים ולעסוקים שבנינו אני ממליצה לנסות ולהכין לעצמכם טבלה בה תוכלו לבנות לעצמכם תפריט שבועי ואף אילו ארוחות ביניים אתם רוצים לאכול במהלך כל יום. אגב, למי מכם שיש לו ילדים זו דרך נפלאה לערב אותם בהכנת תפריט שבועי בריא לכל המשפחה. כך תוכלו לדעת מראש אילו מצרכים אתם צריכים לקנות לשבוע ולא תצטרכו לחשוב איך להיות יצירתיים כל הזמן.

בין אם בניתם תפריט שבועי ובין אם לא, ביחרו יום בסופ"ש או בתחילת השבוע בו תוכלו להכין מוצרי בסיס לכל השבוע. לדוגמה הכינו 2 סוגי דגנים מלאים כגון אורז מלא וקינואה ובשלו 2 סוגי קטניות לדוגמה עדשים שחורות וחומוסים (מומלץ לשים אותם בהשרייה בלילה שלפני הבישול).

הכינו כמות גדולה של דגנים וקטניות כך שישאר למס' ארוחות במהלך השבוע וושימרו אותם במקרר (עדיף בכלים מזכוכית).

כמו כן אם אתם רוצים להשקיע גם בארוחות הביניים אתם יכולים להכין בבית חטיף אנרגיה מאגוזים ותמרים או  פירות/ אגוזים ושקדים/ פירות יבשים ולקחת איתכם לעבודה. מתכון לחטיף אנרגיה

אח"כ הכינו תבשיל או שניים ממוצרי הבסיס שהכנתם כגון מג'דרה מאורז מלא ועדשים או קינואה עם חומוסים וירקות כדי שתאכלו אותם לאורך השבוע.

למחרת קחו לעבודה קצת מתבשיל שהכנתם והוסיפו לו ירקות טריים חתוכים בצד. ביום אחר יכולים קחו קצת מהתבשיל וגלגלו אותו בעלי חסה /אצה/ טורטייה מקמח מלא ווטיבלו בטחינה/ רוטב סויה שהבאתם מהבית. אם נמאס לכם מהתבשיל הפכו אותו במהרה לקציצות ע"י הוספת קמח מלא/ קמח חומוס וביצים/ טחינה מלאה ואפו אותם בתנור ל-15 דקות. למחרת קחו אותם לעבודה בתוספת רוטב טחינה/ עגבניות/ סויה עם ירקות טריים חתוכים/ סלט בצד.

כאשר תלמדו לגוון ו"לשחק" עם האוכל שהכנתם מראש, במינימום זמן במהלך השבוע, יהיה לכם יותר אפשרויות בריאות לקחת לעבודה בידיעה שאתם עושים טוב לעצמכם ולגופכם!