?מה מומלץ לאכול בסתיו

. רוחות הסתיו כבר התחילו לנשוב ומרגישים שהחורף כבר בפתח..

סתיו זהו זמן של התכנסות פנימה ואסיפת האנרגיה לתוכנו כהכנה לחורף הקרב ובא. בסתיו מומלץ לאכול מזונות יותר עשירים ומזינים כגון: מרקים, דייסות, תבשילים חמים, ירקות כבושים, מזונות חריפים שמחממים את הגוף כגון בצל ושום ותבלינים מחממים כגון: פלפל שחור, הל וקינמון

 

עונות מעבר הן זמן טוב מבחינת הרפואה הסינית לנקות את הגוף מרעלים כהכנה לעונה הבאה. זהו זמן בו האיברים בתפקוד מיטבי ומומלץ לנצל אותו בכדי לעשות מעין "ריסטרס" למערכות הגוף. רצוי לבצע ניקוי גוף עם ליווי אך ניתן גם לעשות עצמאית.

אז מה עושים?

במשך כשבוע-שבועיים מפסיקים לצרוך מזונות אלרגניים כגון: חיטה ומוצריה, חלב ומוצריו, להמעיט או להפסיק צריכת קפאין, להמעיט/להפסיק צריכת בשר. מטרת הניקוי היא לאפשר לגוף מנוחה וניקוי רעלים יעיל כהכנת הגוף לקראת החורף וחיזוק מערכת החיסון. כמו כן, הניקוי מאד יעיל להפחתת תופעות אלרגניות בעונות מעבר.

 

 מה מומלץ לאכול בזמן ניקוי?

אורז ומוצריו (מומלץ אורז מלא/בר ואם לא אוהבים אז לשלב גם אורז בשמתי לבן),

ירקות ירוקים בעיקר עליים, חליטות צמחים ללא קפאין והרבה לימון. בכדי לקבל חלבון מלא רצוי לשלב את האורז המלא עם קטניות מסוג-שעועית מאש ירוקה התורמת מאד לניקוי הגוף. כמו כן, אפשר לשלב ירקות מאודים ופירות חיים ועשירים בויטמין סי. תיבול מומלץ בזמן הניקוי הוא כורכום, מעט מלח ים גס אטלנטי ומעט פלפל שחור.

 

שימו לב- לניקוי יכולות להיות תופעות לוואי כתוצאה משחרור רעלים מהגוף כגון: כאבי ראש, פצעים, עייפות, סחרחורות ועוד.. כמה שיש יותר רעלים בגוף כך התופעות הן יותר חזקות לכן הקפידו לשתות הרבה מים וחליטות תה ולנוח כמה שאפשר בימים אילו.

כאשר אתם חוזרים לאכול תזונה רגילה בתום הניקוי, הכניסו מוצרים כגון חיטה, מוצרי חלב, קפאין ובשר בהדרגה לתפריט. נסו כל פעם מוצר אחד ובידקו האם הוא מרגיש לכם טוב בגוף או שאולי יש לכם רגישות אליו? זוהי דרך מצויינת לגלות רגישויות למזון.

 

 

:מתכון לסתיו

אורז בר עם ירוקים