?מדוע חשוב לצרוך ויטמין סי

מדוע חשוב לצרוך ויטמין C  ?

ויטמין C הוא אחד הויטמינים החשובים ביותר בתזונה שלנו ויש לו תפקידים רבים בגופינו. מעצם היותו נוגד חימצון מאד חזק, הוא נילחם ברדיקלים חופשיים הנגרמים לנו כתוצאה מקרינה, תזונה לא נכונה, עישון, אלכוהול, סטרס, שימוש בתרופות ועוד ומונע פגיעה שלהם בגוף. כמו כן, ויטמין C מחזק את מערכת החיסון, שומר על מערכת כלי הדם והלב, מוריד כמיהה למתוקים, מסייע בספיגת ברזל וסידן בגוף ועוד..

 

 

מהיכן מקבלים ויטמין C ?

ויטמין C  נמצא בנבטים וברב הירקות והפירות הטריים בלבד כגון: גוייבה, תפוז, לימון, מלון, ערמונים, אפרסמון, אשכולית, קיווי ופירות טרופיים ובירקות כגון: ברוקולי, אפונה ירוקה, שעועית ירוקה, עגבנייה, ירקות עלים ירוקים, פלפלים, תפוח אדמה  ,קולורבי וכרובית.

 

 

מה חשוב לדעת על צריכה של ויטמין C?

ויטמין C מסיס במים ונהרס בחשיפה לאור, בבישול/ חימום ובקילוף. בכדי לספוג אותו היטב מומלץ לאכול מגוון של פירות     וירקות (אורגניים) טריים עם הקליפה. במידה ולא אוכלים עם הקליפה אז יש לצרוך את הפירות והירקות מיד לאחר קילופם וחיתוכם. אם מבשלים ירקות במים ניתן להשתמש מעט במי הבישול המועשרים בויטמינים של הירקות ולהוסיפם לתבשיל שאנו עושים.

חשוב לדעת שיש מחקרים המראים שצריכת קפאין ועישון מפחיתים מאד ספיגה של ויטמין C בגוף ולכן לאנשים הצורכים הרבה קפאין/סיגריות מומלץ להגביר צריכה של ויטמין C או להפחית משמעותית את כמויות העישון והקפאין.

 

מחסור בויטמין C

במקרים של מחסור בויטמין C אנו עלולים להרגיש תופעות כגון: חולשה ועייפות כללית, חוסר אנרגיה לאורך היום, עור יבש, תשוקה למתוקים, קושי בריפוי פצעים,זיהומים ועוד..

 

*ויטמין C  ניתן לצרוך כתוסף אך העדיפות היא לקבל אותו מאכילה מרובה של מגוון פירות וירקות טריים.

 

אז כפי שאתם מכירים אותי אני מאד אוהבת שייקים ירוקים וחושבת שזו דרך נפלאה וטעימה

לקבל ויטמין C באופן מהיר וקל!

 

 מתכון לשייק ירוק חורפי עשיר בויטמין C