אלרגיה היא תגובה אימונית של הגוף למשהו שמגיע מבחוץ. אנחנו לרב מכירים תגובות אלרגיות הקשורות לאבק,פריחות, עקיצות דבורים ועוד אשר בדרך כלל יוצרות בגוף תגובה אנפלקתית כגון: עיטוש,קשיי נשימה, התנפחות וכו'..ישנן אלרגיות הקשורות בתזונה שאנו אוכלים ויכולות ליצור סימפטומים באים והולכים שהרבה פעמים קשה לנו לקשר בינהן.

כאשר אנחנו רוצים לבדוק אלרגיות ורגישויות למזון מוטב שנשים לב מה אנחנו אוכלים על בסיס קבוע ולאורך זמן מאחר ולרב האלרגיה תגיע ממזונות אילו. דווקא המזונות אליהם אנו נמשכים יכולים להיות אילו שיוצרים לנו רגישויות ואלרגיות בגוף!

תסמינים לרגישויות למזון יכולים להיות: עירפול, כאבי ראש ומיגרנות, אקזמות בעור, גרד וכו'..

 

כיצד אפשר לגלות האם אנו רגישים למזון מסוים?

 

נסו להוריד מהתפריט את המזון אשר אתם חושדים שאליו אתם רגישים למשך 10 ימים .  שימו לב כי המזון יכול להיות: סוכר, קפה, תירס, חיטה ומצריה, פירות הדר, סויה, ביצים וכו'. בין הימים 1-3 יכולה להיות החמרה בסימפטומים ומהיום ה 4-5 והלאה מתחילים להרגיש שיפור ניכר. במידה ולא חשים שיפור כנראה שאין רגישות למוצר ואז כדאי לנסות מוצר אחר שאתם חושדים בו. תחושת עייפות ולאות יכולים להיות קשורים הרבה פעמים בחיטה וקפה אז נסו להוריד אותם למשך שבוע ולראות אם יש שיפור.

יש אנשים שהיו להם רגישויות/ אלרגיות  למזונות מסוימים כאשר היו קטנים אך כשגדלו הם עברו, יכול להיות שהרגישויות נשארו אך הסימפטומים השתנו אז שווה לבדוק את זה!

אם נימנע למשך תקופה ארוכה ממשהו שגורם לנו לתגובה אלרגית ונחזור לאכול אותו בשלבים מאוחרים יותר במנות קטנות, זה לא ישפיע אותו הדבר על הגוף.

 

מתכון לאורז בר עם ירוקים

 

 

 

 

כיצד ניתן לאבחן רגישויות למזון?