?איך מחוללים שינוי בתזונת ילדים

הרבה אנשים מתלוננים על כך שילדיהם לא אוכלים בריא. בתור ילדה שגדלה על מוצרי חלב, אוכל מעובד ושוקולד אני יכולה לומר לכם שיש תקווה! אם אני הצלחתי לשנות את הרגלי התזונה שלי, כל אחד יכול :)
אז איך מחוללים את השינוי בבית?
דבר ראשון והכי חשוב, תשנו את הרגלי האכילה שלכם! ילדים לא ישנו את הרגלי האכילה שלהם כל עוד ההורים שלהם אוכלים לא בריא ומחזיקים בבית ממתקים ואוכל מעובד. יש שיגידו שקשה להתנגד לרצונות הילדים שלהם ושעדיף להם להאכיל אותם באוכל לא בריא מאשר שלא יאכלו בכלל. אז החדשות הטובות הן, שאף ילד לא ירעיב את עצמו למוות ואם יהיה בבית רק אוכל מזין, זה מה שהוא יאכל בסוף. דוגמה שאני אוהבת לתת היא שאם ילדכם הקטן יתחנן שתתנו לו סיגריה, ממש יבכה, יצרח ויזעק לסיגריה, האם תתנו לו אחת? ברור שלא. באותה אסרטיביות אפשר להתנהל מול ילדכם כאשר הוא דורש ממתקים ואוכל מעובד שאתם יודעים שמאד מזיק לבריאות שלו ובטווח הארוך יוכל לסכן את בריאותו ממש כמו סיגריה
.
אז מה לעשות עם האוכל שיש בגנים? ליצור שינוי! לרתום את ההורים הנוספים ואולי אף להביא הרצאה על תזונת ילדים  לגן, להשפיע ולדאוג לעתיד הילדים שלכם. אם בכל זאת אין שינוי בגן, תדעו שלפחות בבית אתם נותנים לילדים שלכם אוכל בריא ואיכותי שבעתיד, כאשר יהיה עצמאי הוא יוכל לעשות בחירות טובות יותר בגלל הבסיס הטוב שקיבל בבית.
נסו להיות יצירתיים בהכנת אוכל בריא לילדים, לעשות צורות מירקות או להכין ממרחים מיוחדים.
גוונו וחפשו את הדרך להכניס בריאות לתזונה בבית שלכם.
הילד רוצה שוקולד?
הנה מתכון לחטיף בריאות, שהכנו בכנס אוכלים בריא, שאפשר להכין מראש בבית כתחליף למתוק בריא יותר :)

חטיף קקאו בראוני ​​​