? כיצד אפשר לרדת במשקל בצורה בריאה

 

כל שנה לקראת הקיץ תיבת ההודעות שלי מתמלאת בהמון שאלות ובקשות לעזרה מנשים שמתלוננות על כך שהעלו במשקל ורוצות לעשות דיאטה, להרגיש ולהיראות טוב לפני שהן "עולות" על בגד ים...

 הקוראות הנאמנות שלי כבר יודעות שאני לא בעד דיאטות. לאנשים רבים המילה "דיאטה" מכניסה לסטרס, לתחושת תסכול, ויתור מראש, תחושת כישלון ועוד. אני מאמינה שכאשר אנחנו אוכלים בריא כ- 90% מהזמן ורק 10% פחות בריא, הגוף יודע להתמודד ולהתאזן בעת הצורך. לדוגמה כשאתם אוכלים כמה ימים לא טוב ומעלים קצת במשקל, אין צורך להיכנס לכוננות דיאטה, אפשר פשוט לחזור לאכול מאוזן וכתוצאה מכך הגוף יחזור לאיזון לבד.

8 טיפים שיסייעו לכן לרדת במשקל בצורה נכונה ולשמור עליו לאורך זמן!

 

1. איכלו מספיק- אל תרעיבו את עצמכן! רבים האנשים שחושבים שאם הם יאכלו פחות וידלגו על ארוחות במהלך היום הם ירדו במשקל. דילוג על ארוחות בסופו של דבר יוצר אכילה מוגברת שתעלה לכם במשקל עודף ולא להיפך. הגוף צריך מזון לקבלת אנרגיה ולתפקוד המערכות. כאשר אנחנו מונעים מגופינו אוכל לאורך זמן הגוף נכנס למצב של סטרס ומתחיל לאגור שומנים ולהאט את חילוף החומרים שלנו וכך הרבה פעמים יש עצירה בירידה של המשקל. מומלץ לאכול כל שלוש-ארבע שעות ולפזר את הארוחות על פני כל היום, 3 ארוחות גדולות ושלוש קטנות ובכך להשאיר את מערכת העיכול פעילה ותקינה.

 

2. שתו מים- רובינו לא שותים מספיק מים אשר חשובים לפעילות תקינה של כל מערכות הגוף.

הגוף שלנו אינו שולח לנו מסר שאנו צמאים אלא רק כשאנו על סף התייבשות, לכן הרבה פעמים כאשר יש לנו צורך מוזר לנשנש משהו, הסיבה יכולה להיות מחסור במים אז נסו פעם הבאה לשתות כוס מים ולראות אם הצורך לנשנש עבר..

 

3. התעסקו באיכות הקלוריות ולא בכמות - כאשר אנחנו צורכים קלוריות המגיעות ממוצרים מעובדים כגון מוצרים דיאטטיים, הגוף מזהה אותן כקלוריות ריקות ובכך בסופו של דבר גורם לנו לצרוך מהם יותר ולהשמין כי הוא לא קיבל הזנה טובה ונכונה. איכלו במידה וצרכו קלוריות טובות כמו פחמימות מורכבות כגון דגנים מלאים, קטניות,שמנים בריאים מכבישה קרה (שמן קוקוס,שמן זית, אבוקדו ואגוזים טבעיים) ירקות ופירות.

גם אם בחלקם יש יותר קלוריות ממוצרים דיאטתיים, הם מזינים את הגוף בסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים ומתפרקים לאט בדם ויוצרים תחושת שובע לאורך זמן. כאשר הגוף מקבל הזנה טובה הוא מתאזן ומגיע למשקל מאוזן.

 

4. איכלו לאט ולעסו היטב את המזון- כאשר אוכלים לאט ולועסים היטב את האוכל אוכלים פחות ולא מגיעים לתחושת התפוצצות ואכילת יתר. רצוי לפנות  זמן שבו תוכלו להתעסק רק באכילה רגועה ולא "על הדרך" מול המחשב או בזמן לחץ כדי שהמזון יתעכל כמו שצריך ושנדע להרגיש מתי שבענו.

 

5. אל תעשו קניות כאשר אתן רעבות- זה יגרום לכם לקנות יותר אוכל ובעיקר מהסוג שלא טוב ובריא לכם..

 

6. עשו פעילות גופנית- גם אם אתם לא מאוהבי הספורט, נסו לעשות מאמץ קטן לפחות פעמיים בשבוע.אפשר לגוון את הפעילויות כגון: הליכה של חצי שעה , לחנות רחוק מהמשרד וללכת יותר ברגל, לעלות מדרגות במקום במעלית וכו'. פעילות גופנית עוזרת מאד לירידה במשקל, לחילוף חומרים תקין, לתחושה טובה בנפש ולבריאות הכללית שלכם!

 

7.אל תאכלו מאוחר מידי בערב- רצוי להפסיק לאכול כשעתיים לפני השינה בכדי לאפשר לגוף לעכל את המזון ולא בזמן השינה כאשר מערכות הגוף צריכות לנוח. אם בכל זאת רעבים אז רצוי משהו קטן כגון פרי וחופן שקדים/אגוזים.

 

8. ליווי ותמיכה בתהליך- חלק גדול מהאנשים שמנסים לרדת במשקל מפסיקים באמצע בגלל המאמץ הפיזי והנפשי שזה דורש מהם. ללא תמיכה וליווי יש הרבה פעמים קושי להתמיד בהחלטת גדולות שאנו עושים.

ההמלצות שלי הן:

1. למצוא שותף/ה שאיתו תוכלו לעבור את התהליך יחד ולעודד אחד את שנייה בדרך.

2. להצטרף לקבוצה שתומכת באורח חיים בריא/ ירידה במשקל בצורה בריאה ומעודדת להתמיד בדרך שבחרתן.

3. ליווי אישי מיועץ תזונה/ מאמן בריאות אשר יתמוך בתהליך שלכן וייתן לכם טיפים, מתכונים וכלים מעשיים לירידה ושמירה על המשקל באופן מאוזן ובריא.

 

מתכון לנשנוש בריאגרגירי חומוס חמים ומתובלים (פיקנטי)

בחזרה לטיפים לבריאות