?כיצד יודעים אם מוצר בריא או לא

 

    מהפכת הבריאות כבר מורגשת בארץ ובעולם והמודעות לחשיבות התזונה הבריאה ותרומתה לגופינו גדלה מיום                 ליום. כיום יותר אנשים מחפשים פתרונות בריאים וקלים ליהנות מאוכל פשוט ובעל ערך תזונתי גבוה.                               חלק מחברות המזון שהבחינו במהפכה החלו לעשות שינויים במוצרים שלהם כמו להסיר רכיבים מזיקים

או להוסיף ויטמינים כדי להפוך אותם ליותר בריאים ואטרקטיביים עבורנו.

 

                                                                    אז מה בעצם הבעיה?                           

הרבה מוצרים שאנו חושבים שהם בריאים, בעצם מלאים בחומרים מאד מזיקים לבריאות שלנו אבל הצרכן התמים עלול לחשוב שהמוצר הוא בריא מכיוון שחברות המזון דואגות שיהיה כתוב על המוצרים באותיות גדולות ומודגשות את סגולותיו הבריאותיות  ולציין באותיות קטנות את הרכיבים הפחות בריאים. לדוגמה, מוצרים שכתוב עליהם: "מועשר בסידן" או "מועשר בויטמינים ומינרלים" דבר שנשמע לנו מאד בריא, אך מה שקורה בפועל הוא שויטמינים אילו הוכנסו למוצר בצורה מלאכותית ולכן הגוף שלנו לא סופג אותם היטב. בתהליך העיבוד שעוברים המוצרים אובדים לרב 100% מהויטמינים שלהם ואח"כ מוחזרים אליהם בצורה מלאכותית בערך 20% מהויטמינים.

כך אנחנו מקבלים מוצר "מועשר בויטמינים".  לצורך העניין, זה כמו שאקח לכם 100 ש'ח מהארנק ואחזיר לכם 20 ש'ח ואומר לכם שהעשרתי אותכם בכסף..אבסורד לא?

 

                                                                       אז מה עושים?                                                                                     אם אתם רואים מזונות מועשרים-תדליקו נורה אדומה בראשכם וחישבו שוב אם זה מתאים לכם!                                 כמו כן, חשוב מאד לקרוא את רשימת הרכיבים על גבי האריזות של המוצרים שאנחנו קונים.                   רשימת הרכיבים מציינת את כל רכיבי המזון והכמויות שלהם לפי סדר יורד. כלומר, אם הרכיב הראשון שכתוב ברשימה הוא סוכר, סימן שבמוצר הזה כמות הסוכר היא יותר גבוהה משאר הרכיבים במוצר וכך לפי סדר יורד.  

 

חשוב גם לדעת שיש הרבה שמות של רכיבים שאנחנו לא מכירים כגון השמות הרבים של סוכר ותחליפיו אשר מופיעים בתחפושת ברשימות הרכיבים כמו: סירופ גולוקזה,סירופ פרוקטוזה, סכרין, סוכרוז, דקטרוז, גלוקוז, ציקלאמט, אססולפאם-K, סוכרה-דיאט, מלטיטול, סורביטול, קסיליטול ומולטידקסטרוז ועוד ..כל אלה ועוד מאד מזיקים לבריאות                בטווח הארוך ולאדם הממוצע, קריאת שמות אילו לא אומרת כלום! לכן חשוב ללמוד ולהבין מה                                                         אנחנו באמת  מכניסים לגופינו כדי שנוכל לקחת אחריות על הבריאות שלנו..                                                              

לפניכם לינק לרשימת חומרים משמרים וצבעי מאכל מזיקים

 

לסיכום, השתדלו לאכול אוכל כמה שיותר טבעי ולא מעובד, קנו מוצרים שאין להם רשימות רכיבים (כמו ירקות, דגנים, פירות וכו) או שהרשימת רכיבים שלהם מאד מצומצמת ובידקו שאין חומרים משמרים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח, מלחים וסוכרים רבים, שומנים מוקשים/ מוקשים חלקית ועוד. כל אלה יכולים לגרום לנזק ולמחלות רבות בטווח הארוך.

 

ואל תשכחו- מוצרים בריאים באמת לא זקוקים לאריזות מפוארות,פרסומות וקמפיינים בטלוויזיה.

לא זכור לי מתי ראיתי פרסומת על חשיבות אכילת הברוקולי (בצורתו הטבעית) :)

 

אסיים בפתגם נחמד באנגלית שאומר:

!IF YOU CAN'T READ IT, DON’T EAT IT

 

מתכון לחטיף בריאותי ביתי